Gruaja shtatzen lind dy here brenda 3 javesh. Rast i rralle ne bote

0
324

Lindja e një fëmije të shëndetshëm konsiderohet si një mrekulli e jetës sa herë që ndodh. Dy foshnja shumë të mrekullueshme lindën më 17 shtator 2020. Nëna e tyre Rebecca Roberts i solli në jetë me një diferencë prej tre javësh dhe emrat e tyre janë Noah dhe Rosalie.

Shtatzënia me superfetim është termi për këtë dukuri tepër të pazakontë.

Vajza u lindi tre javë pas vëllait të saj Noah pas lindjes së tyre binjaket ndejten ne psital per 95 dite. Nena lindi ne fillim vajzen ndersa djali lindi pas 3 javesh pasi gjendja ishte e komplikuar.

Mjeket jane cuditur nga ky rast pas nuk ka ndodhur me pare apo jane raste te rralla.

Pas një qëndrimi të zgjatur në spital, të dy foshnjat shkuan ne shtepi bashke me prinderit. “Më në fund, ne mund të shkonim përpara dhe të fillonim jetën tonë.

Është e thjeshtë të dallosh dy të porsalindurit edhe nëse janë binjakë. Shiko.news