Humb jeten mengjesin e sotem aktorja e njohur

Humb jeten diten e sotme aktorja e madhe e Hollivudit pjesmarese e shume filmave dhe nominuar per cmimin Oskar.

Ajo ka luajtur ne filmin “The April Fools”. Sally Kellerman, aktorja e nominuar për Oskar, me rolin e saj si Maj. Sipas The Hollywood Reporter, Margaret “Hot Lips” O’Houlihan në filmin 0 “M*A*S*H”.


E lindur në Long Beach, Kaliforni dhe e rritur në zonën e Los Anxhelosit, Kellerman ajo humbi jeten diten e sotme tregon djali i saj Jack Krane.

Karriera e saj e aktrimit zgjati më shumë se 60 vjet, me role të dukshme në filmin e vitit 1986 “Back to School” dhe “Prêt-à-Porter” të vitit 1994, dhe ajo u shfaq në shfaqje televizive si “Star Trek”, “Bonanza” dhe ” Maron.”

Kellerman ishte më e njohur për punën e saj në “M*A*S*H”, për të cilën ajo u nominua për një Oscar si aktorja më e mirë mbështetëse. Ajo gjithashtu fitoi një nominim Daytime Emmy në 2015 për rolin e saj në telenovelën “The Young and the Restless”.

Me zërin e saj të thellë dhe të dallueshëm, ajo më vonë gjatë karrierës së saj kishte punuar si voiceover për reklama, role narrative dhe seri të shumta vizatimore dubluese.
.