Humb jeten ne vendin e punes duke punuar 40 vjecari nga Durresi

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne qytetin e Durresit ku mesohet se ka humbur jeten nje 40 vjecar ne fabrikën e tullave në Maminas.

Ngjarja ka ndodhur diten e djeshme rreth ores 23:40. 40 vjecari ishte duke punuar dhe pasi eshte aksidentuar ka humbur jeten.

Policia ka shkuar ne vendngjarje per te zbardhur shkaqet e humbjes se jetes.

‘Specialistë për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shijak referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasin E. S., 59 vjeç, banues në Vorë, me detyrë përgjegjës turni në një fabrikë tullash, në Maminas, pasi më datë 11.04.2024, rreth orës 23:40, gjatë punës në këtë fabrikë është dëmtuar shtetasi S. B., 40 vjeç, banues në Vorë, i cili për pasojë ka humbur jetën.