Humb jeten nga semundja e rende. Aktorja 28 vjecare

Samantha Weinstein, aktorja e njohur qe luajti shume role dhe filma ka humbur jeten diten e sotme nga nje semundje e rende ne moshen 28 vjecare.

Ne moshen 25 vjeçare ajo hoqi një kist masiv. Tre muaj më vonë, ajo tha se eshte duke luftuar një formë të rrallë të kancerit të vezoreve.

Edhe pse ajo u mundua qe ta frenoi perhapjen e semundjes pas 3 vitesh kanceri u rishfaq serishte duke i marre jeten aktorese se dashur per publikun.

Weinstein filloi të punonte si aktore qe në moshën gjashtë vjeçare dhe u shfaq në disa filma gjatë fëmijërisë dhe adoleshencës së saj, si ” The Rocker ” i 2008-ës, “Jesus Henry Christ” i 2011-ës dhe xhirimi i ” Carrie ” në 2013 së bashku me Chloë Grace Moretz. Një aktore e talentuar zëri, ajo gjithashtu portretizoi disa personazhe në shumë filma vizatimorë të njohur, duke përfshirë Sloan Plunderman në DN Ace , Jalopi në Kingdom Force dhe Clara Tinhorn në Dino Ranch .