Humb jeten papritur ne moshe te re profesori i gjimnazit

Nje i ri ka humbur jeten ne Lipjan te Kosoves. Blerim Krasniqi ishte profesor ne gjimnazit “Ulpiana”.

Nje humbje e madhe per familjen dhe per komunitetin ku ai jetonte.

Lajmin e kane publikuar familjare te tij:“Vdekja e papritur e Blerimit është një lajm i trishtë që përjetohet me dhembje nga të gjithë qytetarët e komunës sonë dhe më gjerë. Ai ishte një profesor i shkëlqyeshëm, i urtë dhe bashkëpunëtor i mirë e profesional.

Puna dhe angazhimi i tij edhe pse për një kohë të shkurtër lanë gjurmë në gjimnazin “Ulpiana” në Lipjan”, thuhet në telegram.