Humb jeten papritur vajza 16 vjecare. Gjimnaziste shembullore

0
3636

Gjimnazi “Frang Bardhi” në Mitrovicë ka njoftuar për ndarjen nga jeta te nxënëses Fjolla Derivishi. Nëna e saj, Sabrie Behrami-Dervishi ka publikuar një shkrim në facebook.

“U prefsh n’paqe bije”, ka shkruar ajo në facebook.

“Të Allahut jemi dhe tek ai do të kthehemi. Sot me datën 28.10.2022 ndërroi jetë vajza ime në moshë të re 16 vjeçare ftoj miqtë dashamirët për kohën e vorrimit ju njoftoj ndërkohë💔 U prefsh n’paqe bije🥺“, ka shkruar ai në facebook

Në njoftimin e gjimnazit s’është treguar arsyeja apo shkaqet perser humbi jeten 16 vjecarja.