Humb jeten shqiptari ne Itali por shpeton i biri

0
180

ITALI- Mbremjen e djeshme nje aksdient kandodhur ne Itali ku mesohet se ka humbur jeten nje shqiptar dhe djali i tij ka shpetuar.

Babai ishte shofer i kamionit dhe ka humbur jeten ne vend ndersa i biri po qendronte ne pjesen e siperme te gabines dhe ka shpetuar.

Kamioni eshte perplasur me nje rimorkio me pllaka betoni. Aty jane lenduar dhe 8 persona te tjere qe po punonin.

Shoferi shqiptar ishte ne moshen 45 vjec dhe ishte duke transportuar qershia por ngjarja ka ndodhur per shkak te pergjumjes dhe lodhjes.