I dha leke policit ne Rinas, por nuk e dinte qe po filmohej, ja cfare i ndodhi

Nje qytetar ka perfunduar ne pranga diten e sotme pasi kerkoi të korruptonte punonjësit e policise kufitare ne Rinas.

Njoftimi i Policise se Shtetit:
Rinas
Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Kufitare, vihet në pranga një shtetas.
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Rinas, në vijim të punës me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë evidentuar një rast të mitdhënies duke bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit P. F., për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Ky shtetas, gjatë përpunimit të linjës ajrore, është paraqitur pranë gabinave të daljes, së bashku me kunatën e tij, e cila kishte mungesë dokumentacioni, dhe për të shmangur refuzimin e daljes, shtetasi P. F., ka tentuar të korruptojë punonjësit e Policisë Kufitare të planizuar me shërbim, duke i ofruar një shumë parash.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.