Iken i nxehti. Ja kur rikthen ditet me shi ne vendin tone

I nxehti afrikan ka pushtuar Shqiperine ku temperaturat kane shkuar nga 40 deri ne 43 grade.

Metereologet kane thene se jave qe vjen temperaturat do te bien dhe priten dhe reshje shiu.

Nga dita e hene pritet qe temperaturat te bien deri diten e merkure ndersa ne diten e enjte pritet te rikthehen reshjet e shiut.

Ditet e nxehta perveluese do ti vij fundi nga dita e enjte transmeton shiko.news