Iku me para borxh në ’90! Ja sa ka ndryshuar sot aktorja e njohur, pas shumë vitesh në Paris

Nje nga aktoret me te mira te viteve 90 dhe shume e talentuar ne ato vite por
Sesilia Plasari emigroi drejt Frances per nje jete te re.

Ne nje gjendje ekonomike te dobet prinderit e saj moren para borxh per te paguar bileten e avionit.Qe ajo te shkonte atje dhe te ndertonte nje jete tjeter larg shqiperise komuniste.

Ajo ishte aktorja unike e filmit edhe keshtu edhe ashtu.

Sesilia ishte 23 vjece kur luajti filmin e jetes se saj.Nje nga filmat me te bukur te kinematografis shqiptare.

Por tani ajo eshte ne moshen 50 vjecare dhe eshte e bukur po si ateher.Megjithese 30 vjet pa ndonje role ne kinematografin shqiptare ajo tani jeton mes Parisit dhe Tiranes.