Ja ditet kur do te rikthehen reshjet e shiut. Si do jete moti ditet e para te shtatorit

Ikin diten e nxehta dhe rikthehet vjeshta ne vendin tone. Java nis me ulje temperaturash dhe reshje shiu.

Nga dita e hene dhe e marte pritet te kete reshje shiu. Ndersa nga dita e merkure pritet reshje shiu me intensitet të ulët.

Kurse diten e enjte pritet qe moti te marre kthese dhe temperaturat te rriten.

Ndersa ne fundjave moti pritet qe te permiresohet.