Ja si të lani enët e inoksit dhe t`i bëni të duken si të reja?

Si të hiqni njollat e rënda të ujit nga inoksi?

Çfarë do t’ju duhet për të hequr qafe shtresat e bigorrit?

1 luge gjelle sode buke

1 luge gjelle pastë dhëmbësh

1 luge gjelle uthull (9%)

Përzieni soden e bukes dhe pastën e dhëmbëve.Pastaj shtoni uthullen.Aplikoni përzierjen në sipërfaqe dhe lajeni atë pas 5 minutash.

2. Çfarë ju nevojitet për të hequr qafe shtresat e lehta:

Pastë dhëmbësh

Aplikoni një shtresë të trashë paste dhëmbësh mbi sendin dhe pastaj lereni te thahet për 1-2 minuta. Pastaj lajeni atë me ujë të ftohtë dhe thajeni me një peshqir.