Korcari qe goditi gruan me thike tregon si e gjeti familjen kur erdhi nga Gjermania

46-vjeçari Aleko Myrtollari goditi gruan e tij me thike pasi nje sherri dhe grindjesh me tyre. Cdo gje ka ndodhur pasi ai ka debatuar ashper me te dhe me pas e ka qelluar me thike..

Diten e sotme ai ka dal ne gjykate dhe ka tregruar te verteten:“Kam qëndruar 7 muaj në Gjermani. Ika në Francë, u stabilizova atje. Ju dërgoja para në shtëpi, por kur erdha në shtëpi nuk i gjeta familje të rregullt. Fëmijët ishin të paedukuar dhe çupa nuk shkonte në shkollë. E bëra për xhelozi. Bëra veprim të nxituar për nënën e 3 fëmijëve”, mësohet të ketë thënë 46-vjeçari.

Aleko Myrtollari ka deklaruar në seancën për njohjen me masën e sigurisë se nuk ka pasur qëllim vrasjen e gruas ndersa ajo eshte ne gjendje te rende ne Spitalin e Traumes.