Kosova thyen rekord, brenda 24 orëve ja sa raste të reja ka me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën të ditur se sot me 12 prill në laboratorin e mikrobiologjisë molekulare janë testuar 250 mostra dhe prej tyre 79 kanë dalë pozitive.

Kjo eshte shifer rekord per Kosoven deri sot.

Numri total i të prekurve aktualisht ka shkuar në 362 në të gjithë Kosovën.

IKSHPK bën thirrje që qytetarët të zbatojnë rekomandimet e tyre.

Kjo është komunikata e plotë: