Lajm i mire per emigrantet, ja cili shtet hapi kufirin per kalim pa detyrim karantine

Qe nga data 5 qershor per te gjithe emigrantet qe kthehen nga kufiri cek, sot iu themi se nuk ka me kontrolle dhe kufizime me Austrine, Gjermanine dhe hungarine dhe ne disa bende te tjera te evropes

Madje kryeminstrja Ceke Andrej Babis ka njoftuar se tashme nuk do te kete me as karantine dhe as dorezim dokumenti qe rezulton se je negativ me covid-19.

Ndaj pritet qe pas date 15 do te lejohen levizja me Greqin.

Ndersa ne 1 korrik pritet hapja e gjithe evropes per te gjithe qe duan te udhetojne