Lekundet diten e sotme Tirana dhe Durresi zbulohen epiqendra dhe magnituda

Shpieria lekundet diten e sotme me nje termet te lehte.

Mësohet se pak minuta më parë ka rëndë një tërmet me magnitudë 3.5 në Tiranë dhe Durrrës.

Tërmeti 3.5 ballë e kishte epiqendrën në detin Adriatik me një thellësi rreth 40 km.Por nuk ka dhene asnje problem lekundje te tilla jane normale dhe nuk japin probleme.

Te gjitha keto lekundje te lehta vijne nga termeti i 26 nentorit te 2019 ndaj keto jane normale.

Sizmologet thone se toka po shkon drejt qetesimin dhe shpresojm ne javet ne vazhdim cdo gje do qetesohet.