Lëkundet sërish vendi, termeti i fundit me magnitudë te mesme ja ku ishte epiqendra

Nje lekundje e lehte eshte ndjere ne Durres ne oren 22:05 me magnitude 4.1 Rihter.

Lekundjet jane ndjere ne zonen e Durresit Kurbinit dhe ne Fush Kruje.

Instituti i Gjeoshkencave konfirmoi se termeti ishte me magnitudë 4.1 dhe me thellësi 35 km, me epiqendër në fshatin Safetaj të Durrësit.

“Sipas komunikimit me shtabet e Emergjencave në qarqet Durres e Tirane, nuk ka deme ne njerez apo materiale, deri më tani”, thotë Ministria e Mbrojtjes./abcnews.al

Të dhënat:

Data: 31/01/2020
Ora: 21:05:33
M=4.1
Place: Fushe-Draci, Durres
41.54° N, 19.52° E
Thellësia: 35 KM