Lëkundje të forta tërmeti gjatë natës se mbreshme në Thumanë, ndihen në Tiranë e Durrës ja sa ishte magnituda

Lekundet serisht Thumana mbremjen e djeshme por lekundjet kan qene te lehta dhe cdo gje ka shkuar pa pasoja.

Magnituda ishte 3.7 të shkallës rihter dhe kjo nuk perben shqetesim sipas sizmologeve.

Mësohet se ky tërmet është ndjerë pak para mesnate, rreth orës 23:52 lëkundje janë ndjerë në Tiranë, Durrës dhe zonat përreth.

Sipas qendrës europiane EMSC, tërmeti e ka patur thellësinë 2 km, ndaj edhe është ndjerë shumë por cdo gje eshte qetesuar dhe ndaj nuk duhet te shqetesoheni.

Ndërkohë, kjo lëkundje, është pasuar edhe nga të tjera tërmete, por me magnitudë të vogël.

Konkretisht, ka pasur edhe 6 lëkundje të tjera, me maginduta që variojnë nga 1.6 deri në 2.6 ballë të shkallës rihter.

Shpresojme te behet me mire.