Maska qe ju largon rrudhat i shtoni rinin fytyres tuaj dhe te keni nje lekure te bute.

0
211

Sekreti është te fara e lirit që me vetitë e saj shëruese kontribuon për të përmirësuar indet nënlëkurore, rinovon qelizat e yndyrës dhe rikthen një pamje rinore në zonën rreth fytyrës, sidomos pjesët më të ndjeshme të lëkurës rreth syve, ku lëkura është e hollë dhe e prirur për rrudhat.

Recetë:
Vendos një lugë gjelle e farës së lirit në një gotë dhe shto mbi to një gotë me një të tretën me ujë valë, përzieje për disa minuta, pastaj të mbuloni me një leckë dhe lereni të qëndrojë deri në mbrëmje. Shtrydhëni të njëjtën përzierje në mbrëmje.

Aplikoni këtë zgjidhje me fara liri në fytyrë të pastruar dhe qafë me ndihmën e shkopinjëve për veshë. Nuk duhet të shqetësoheni rreth zonës së syve. Kur maska të thatet në fytyrë, përseri lyeni fytyrën. Përsëriteni këtë procedurë pesë herë. Pas 12 trajtimeve të përditshme do të ndiheni me mire.

Efektet e maskës me fara të lirit:
– Forcon dhe shëndrit lëkurën
– Redukton poret e medha
– Hidraton lëkurën
– Zvogëlon sebumin e tepërt në lëkurë
– Ndalon formimin e akneve dhe largon pimples nga fytyra
– Ngadalëson shfaqjen e rrudhave dhe largon komplet si rezultat i vetivë të saj anti-plakje
– Pastron tërësisht fytyrën dhe heq papastërtinë nga lëkura