Mjeku qe u arrestua për ryshfet dergohet me urgjence ne spital ne gjendje te rend

0
50

Fitim Marku, mjeku i Spitalit të Traumës që u arrestua pak ditë më parë në një operacion të Policisë me agjent të infiltruar, është dërguar me urgjencë po në spitalin ku punonte. Marku ka pësuar ishemi cerebrale .

Burimet bëjnë me dije se ai ndodhet në gjendje të rëndë për jetën dhe është dërguar në Spitalin e Traumës, në duart e kolegëve të tij, për ndërhyrje të menjëhershme.

Po sot, pritet që togat e zeza të Tiranës pritet që t’i komunikojnë Fitim Markut masën e sigurisë.