Morën edhe kredi për të lindur fëmijë, Zoti i shpërblen me 3 femi, rrëfimi prekës i dy prindërve me trinjake

Eshte nje histori shume e bukur dhe e rralle e pa degjuar me pare por eshte reale dhe e vertete.Kjo eshte historia e Enver dhe Entela Zinesja cfare thote ata:

”Kemi pritur shumë, kurrë nuk i humbëm shpresat… Na është dashur të marrim kredi për të bërë fertilizimin In Vitro pasi nuk i kemi patur mundësitë ekonomike më parë”, është shprehur mes emocionesh Etleva, e cila kujtoi se 5 muajt e fundit te shtatezanise asaj iu deshen te rrinte ne maternitet.
Ata rrefyen gezimin e prinderimit edhe pas kaq vitesh edhe pse me kredi.Megjithese kredia eshte dicka qe ta rendon shume jeten dhe do te marre 3-4 fish pasurine tende.

Shprehimisht Entela tha: “Deri tani paskemi jetuar një jete boshe, pa kuptim, pa një motiv, me zor e prisnim por nuk e kishim menduar asnjëherë se çfarë gëzimi do te ishte. I mbaj në duar dhe ende nuk më besohet që janë të mitë”

Ata tani jane te pa pune dhe kerkojne ndihme per ti ndihmuar ndokush qe te punojne sepse me tre femi dhe pa pune eshte nje jete e veshtire.

Ndaj puna ta ben jeten me te lehte.Por endrra e tyre u be realitet.Zoti i rujat!