Moti i keq “pushton”rrugët kthehen në lumenj diten e sotme, 3 persona të zhdukur ne Krete. Video

0
140

GREQI-Kreta është përfshirë nga moti i keq me rrebeshe shiu gjatë natës dhe mëngjesit të së shtunës.

Mediat në shtetin fqinj raportojnë se një person ka ndërruar jetë i bllokuar në makinën e tij, 3 persona janë zhdukur, ndërsa situata më alarmante paraqitet në zonën e Agia Pelagia në Heraklion.

Dyshimet e para janë se 3 personat mund të jenë rrëmbyer nga rrjedha e madhe e ujit e cila i ktheu rrugët në lumenj.

Veç përmbytjeve të mëdha, ka pasur edhe rrëshqitje dherash, të cilat kanë bllokuar edhe disa automjete.