Ndahet papritur nga jeta ish-kryetari i Bashkisë

0
3744

Nje lajm i trisht vjen per ish-kryebashkiaku i Memaliaj, Syrja Hyseni pasi ka humbur jeten diten e djeshme.

Miq e tij dhe familjaret kane shprehur ngushellime per kete humbje te madhe.

Ai ishte nje njeri i mire dhe beri shume pune te mira ne Memaliaj.

“Lajm i trishtueshëm nga miq dhe bashkëqytetarët memaliot për ndarjen e parakohëshme nga jeta të mesuesit dhe intelektualit të nderuar, ish kryetarit i Bashkisë Memaliaj, Prof. Syrja Memo Hyseni. Ngushëllime Familjes së Tij dhe të prehet në Paqe”, thuhet në njoftimin e ndarë në rrjetet sociale.