Ndodh mrekullia.Pamjet emocionuese kur vajza e vogël nxirret nga rrënojat. Video

Pamje emocionues janë shfaqur në mendiat ndërkombëtare nga aksioni i kërkim shpëtimit në Siri.

Një video e publikuar nga Skynews tregon momentin kur shpëtohet një vajzë e vogël e mbetur nën rrënoja. Ekipet e emergjencave pastrojnë me duar inertet e rëna dhe ajo nxirret jashtë në gjendje të mirë shëndetësore.

Babai dëgjohet duke i thënë vajzës së tij të vogël, Nour, “Babi është këtu, mos ki frikë”, ndërsa ekipi i kërkim-shpëtimit hyn nëpër shkëmbinj për ta nxjerrë atë nga thellësitë poshtë.