Ndodh per here te pare.Binjakët lindin në ditë të ndryshme në muaj të veçantë dhe vite të ndryshme

0
277

Keli Scott kishte shume arsye per te festuar kete fillim viti. Ajo lindi vajzën e saj të parë Annie në orën 23:55 më 31 dhjetor dhe vajza e dytë Effie në 12:01 të mëngjesit të 1 janarit 2023.

Keshtu ky eshte nje rast i rralle ku nena lindi binjaket e saj ne dite te ndryshme ne muaj te ndryshem dhe ne vite te ndryshme.

Vajzat e sapolindura kishin dale nga parashikimi i mjekeve te cilet kishin planifikuar nje lindje cezariane ne 11 janar per te dy binjaket.

Keli u shtrua në spital pasi kishte probleme me presionin e larte te gjakut pas një kontrolli më 29 dhjetor. Pikërisht atëherë çifti nga Teksasi, SHBA , kuptoi se binjaket e tyre mund të ishin foshnjat e para te Vitit të Ri.

Doktorët në Spitalin e Teksasit vendosën të kryejnë prerje cezariane menjehere në mesnatën e Vitit të Ri, duke e bërë atë të ketë binjaket më unikë.

Annie ishte e bebja fundit e spitalit për vitin 2022 ne 23:55, ndërsa Effie Rose ishte e bebja e parë e vitit 2023 në orën 12:01!

Cifti Keli dhe Cliff tashmë kanë filluar të planifikojnë festimet e ditëlindjes së vogelusheve të tyre në vitet në vijim. “Do të duhet të fillojmë ta festojmë pak më ndryshe tani.

Perktheu. M.C.
Shijejete.com