Nga moti i keq humb jeten nena me djalin 5 vjecar diten e djeshme

0
742

KOSOVE-Nga moti me shi diten e djeshme ne Peje jane shkaktuar permbytje.

Si pasoje e ketyre permbytjeve kane humbur jeten nena dhe djali i saj.

Djali ishte ne moshen 5 vjec dhe eshte gjetur pa shenja jete por dhe nena e tij e cila ishte zhdukur nga permbytjet eshte gjetur e pa jete.

Ndersa ne spitalin e Pejes jane derguar persona te tjere te plagousur si pasoje e permbytjeve në lagjen “Fidanishte” dhe në lagjen “Asllan Qeshme”.