Nga reshjet e dendura makina bie ne lumë. Zhduken 15 vjecari dhe prinderit

0
8481

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne rrugen Shkup-Bllacë ku mesohet se ka rënë në lumin Lepencn makina me kater persona. Makina ishte me targa nga Kosova dhe familja mendohet se eshte nga Kosova.

Djali 20 vjecar ka arritur te dal nga makina ndersa vellai i tij dhe prinderit nuk kane mundur te dalin dhe nuk jane gjetur ende.

Policia ka shkuar ne vendgjarje per te ndihmuar por deri tani nuk i kane gjetur trupat e humbur.

Reshjet e dendura te shirave kane rritur nielin e lumit dhe e kane bere te veshtire gjetjen e te familjes se humbur.