Njohja me bashkëshortin në moshën 19 vjeçare, femijet dhe divo rci i prinderve… Një rrëfim për jetën e Alketa Vejsiut

Nje nga moderatoret me te mira shqiptare e bukur e shkathet dhe virtuoze ajo eshte magjike ne skene sa dhe ne Sanremo la shenjat e saj si nje moderatore perfekte dhe shume e dashur.

Por Alekta eshte e martuar dhe ka nje familje ku jeta e saj eshte private.Familja eshte gjeja me e shtrenjte ne kete bote dhe ate duhet ta mbrosh nga cdo gje.

Alketa thote se dashuria për familjen qëndron mbi të gjitha të tjerat, sado i apasionuar të jesh dhe ketu ka te drejte. Ajo eshte nje nënë e përkushtuar dhe shume e dashur.

Ndersa per televizionin ajo thote se:“Televizioni është dashuria ime e madhe profesionale, por nuk ka asnjë të krahasuar me dashurinë e familjes.Familja eshte mbi te gjitha dhe un jam shume e perkushtuar ndaj saj.

Por marr shume keshilla nga familja kur dal ne ekran shpesh here vajza me keshillon.

Por un mundohem sa me shume qe femijet te mos merren shume me teknologjine.

Ndersa per bashkeshportin thote se e kam njohur shume e re.

“Fati më njohu me partnerin tim në moshë shumë të re. Isha vetëm 19 vjeçe e gjysmë kur e takova, dhe ishte dashuria e jetës sime. Marrëdhënia jonë është bërë më e bukur, më e fortë dhe më interesante tani që fëmijët janë një motiv shumë i madh oër të bërë projekte të bukura, për të jetuar momente të lumtura.

Shpresojm projekte te bukura dhe plot emocione nga Alketa Vejsiu.