Nuk ndalen lekundjet e tokës. Sërisht tërmet ne Turqi diten e sotme. Ja sa ishte magnituda

Serisht termet ne Turqi diten e sotme me nje magnitude 5 balle epiqendra ishte ne lagjen Onikisubat të Kahramanmaraş.

Lekundja eshte ndjer mengjesin e sotem sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare.Termeti ka qene rreth ores 5e35 me thellesi 6.95 kilometra dhe 38 km në veriperëndim të Kahramanmaras.

Por deri tani cdo gje ka shkuar mire dhe nuk ka pasur probleme raportojne mediat.

Muaji shkurt ka qen nje muaj fatal per Turqin ku nga termeti i dates 6 shkrut kane humbur jeten me shume se 45000 mije persona.

Por qe nga ajo dite Turqia eshte lekundur serishte nga termetet me magnitude me te ulet.