Pacienti italian felenderon shqiptaret qe i sherbyen me perkushtin te madh ne Breshia

Njeri nga pacientete e shtruar ne spitalin e Breshias ka falenderuar 2 nga 30 anetaret e stafit shendetesor qe kane ardh ngaShqiperia per te sherbyer dhe ndihmuar kunder Covid-19.

Permes nje videoje, Ermes Nassini banues ne nje province te Brescias ka shprehur mirenjohje dhe vleresim per Suelen dhe Eduardin per perkushtimin e tyre ne ate spital.

“Dua të falenderoj Suelën dhe Eduardin për profesionalizmin dhe humanitetin. Faleminderit shumë”, dëgjohet të thotë Nassini, teksa përlotet.

Nga ana tjeter dy shqiptaret e kane falenderuar ate per fjalet e bukura qe ai u tha atyre dhe mirenjohjen e ofruar.

Me pas i kane uruar sherim te shpejte dhe te kete shendet te plote.