Paralajmeron metereologia ja cfare pritet te ndodhe ne ditet e para te gushtit

25 korriku ishte dita me e xnehte ne vendin tone ku mesohet se temperaturat shkuan deri në 42.8 gradë. Dhe qytetet me te nxehta ishin Elbasani, Berati dhe Tirana.

Por fatmiresisht vales te se nxehtit i ka ardhur fundi dhe ditet qe vijne do te jene me te fresketa dhe temperaturat te shkojne nga 35 deri ne 38 grade.

Ndersa muaji gusht pritet qe temperaturat te jene normale dhe te te shkojne 33 deri ne 36 grade.

10 diteshi i pare i gushtit do te kete dhe reshje shiu ne vende malore por ditet e nxehta do te jene kalimtare dhe pse mendohet qe vera do te zgjas deri ne shtator transmeton shiko.news