Pas 248 oresh nen rrenoja del gjalle vajza 17 vjecare

0
136

17-vjeçarja Aleyna Ölmez, e cila u shpëtua nga rrënojat e ndërtesës ku mbeti e bllokuar nën 248 ore pas tërmetit me qendër Kahramanmaraş, u dergua në Spitalin e Kërkimit dhe Aplikimit të Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit të Ankarasë (AU) Cebeci.

Nje lajm i mire dhe i bukur pasi nje 17 vjecare shpetoi e gjalle vajza u nxorre e gjalle pas 248 oresh nen rrenoja.

Gjendja e saj eshte e mire dhe shpresojme qe te gje dhe te afermit e familjes.

Ja dhe momenti ku dergohet ne spital