Pas divorcit me burrin e pare dhe marteses se lumtur dhe dashurise me shikim te pare te Tina Turner

Pas problemeve me burrin e pare dhe divorcit me te pasi kishin shume probleme me njeri tjetrin Tina gjeti njeriun qe do ta bente te lumtur ne vitet e fundit te jetes se saj.

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me bashkëshortin Erwin Bach.

Gjatë marrëdhënies së tyre prej dekadash, çifti ndanë shumë momente të ëmbla dhe momente historike së bashku. Turner gjithashtu vlerësoi Bach që i mësoi asaj se si “të duash pa hequr dorë nga ajo që je “.

“Ne i japim njëri-tjetrit lirinë dhe hapësirën për të qenë individë në të njëjtën kohë që jemi çift,” shkroi këngëtarja në librin e saj ”
“Erwin, i cili është një forcë e natyrës në vetvete, nuk ka qenë asnjëherë i frikësuar nga karriera ime, talentet e mia apo fama ime. Ai më tregon se dashuria e vërtetë nuk kërkon zbehjen e dritës sime në mënyrë që ai mund të shkëlqejë. Përkundrazi, ne jemi drita e jetës së njëri-tjetrit dhe duam të shkëlqejmë sa më shumë të mundemi, së bashku.”

Turner dhe Bach u takuan në vitin 1985 në aeroportin e Düsseldorf, Gjermani. Bach u dërgua nga EMI për të përshëndetur këngëtaren kur ajo mbërriti. Në dokumentarin HBO të vitit 2021 , Tina , çifti tha se kishin një lidhje të menjëhershme me shikim te pare.

Qe nga ajo dite ne kemi pasur nje lidhje te forte dashurie dhe nje jete plot sfida qe i kaluam se bashku edhe pse ai ishte 16 vite me i ri se ajo.