Pas Rusis nje tjeter shtet sulmon dite e sotme Ukrainen

Aleati i Rusisë, Bjellorusia, ka lëshuar raketa mbi Ukrainë.

Sipas agjensive, një tjetër raketë bjelloruse ka fluturuar shumë pranë Mozyr.

Pamjet janë publikuar nga një këshilltar i ministrit të Brendshëm të Ukrainës, Anton Herashchenko.

“Nisja e raketave në të gjithë Ukrainën nga rajoni Mozyr. Rreth orës 17:00. Diku kanë sjellë vdekje. Të shtëna raportohen nga rajoni Rivne. Ky është armëpushimi për të cilin po flsinim?”- shkruan ai krah videos në Facebook.

Edhe më herët u raportua goditje me një raketë lëshuar nga Bjellorusia. Në mërë të pakuptimtë këto sulme vijnë pasi u njoftua se zyrtarë ukrainas dhe rusë do të takohen për bisedime në kufirin me Bjellorusinë. Noa.al