Pas Shqiperise lekundet fort nje shtet tjeter.Ja sa ishte magnituda

0
83

Turqia nuk po gjen qetesi nga lekundjet sizmike pas Shqiperise Greqise dhe Italise tani rradha ne Turqi por gjithcka ka ndodhur pa pasur probleme.

Sipas EMSC, tërmeti u regjistrua rreth orës 20:22, ndërsa magnituda e tij ka qenë 5.6 sipas shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 16 km në lindje të qytetit Kirkagac dhe 94 km në veriperëndim të Izmirit, ndërsa thellësia fokale ka qenë 8 km.

Por tani eshte qetesuar situata dhe cdo gje eshte qetesuar dhe shpresojm qe lekundjet te qetesohen.

As