Pas termetit te mbremshmem ne vendin tone ja ku u ndje serisht termeti diten e sotme

Mbremjen e djehsme ne vendin tone jane ndjere lekundje termeti ne zonen e Kukesit por diten e sotme dhe ne Greqi ka pasur nje termet me magnitude te njejte si ne vendin tone.

Tërmeti kapi shkallën 4.5 ballë (4 shkalla Rihter).

Sipas të dhënave të Qendrës Sizmiologjike Europiano-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte 29km nga veriperëndimi i qytetit Agrionio.

Nuk raportohen dëme në njerëz dhe dëme materiale.

Greqia është zonë me aktivitet të lartë sizmik por cdo gje ka shkuar mire.