Pasi vdes babai tre vellezerit e fusin ne thes dhe e fshehin ne shpell ti marrin pensionin

0
7949

Tre vellezer kane fshehur trupin e babait pas vdekjes se tij ne nje vend te izoluar dhe ti merrnin 3 mije euro pension.

Por policia ka gjetur trupin e babait dhe po i merr ne pyteje femijet. Trupi i babait eshte gjetur rastesisht nga disa alpinist brenda ne shpelle dhe ata kane lajmeruar policine.

Babai kishte vdekur nga shkaqe natyrale dhe vellezerit e kishin marr trupin e babait ne thes dhe e kishin cuar ne nje fshat ta larget alpin dhe e kishin futur ne nje shpelle vetem per ti marr pensionin e tij 3000 euro.

Tani policia ka arrestuar tre vellezerit dhe akuzohen per mashtrim dhe marrje te parave pa leje.