Perdorni uthullen si nje zbutes rrobash dhe kurseni para kur lani rrobat

0
1450

Uthulla e bardhe e distiluar njihet si nje nga produktet me te gjithanshme per pastrim por edhe ka nje cmim shume te favorshem.

Uthullen mund ta perdorim per cdo gje duke filluar qe nga zhbllokimi i lavamaneve e deri tek heqja e njollave te smercit ne xhama apo edhe per te pastruar dyshemet luksoze qe shkelqejne.

Por ja se si mund ta perdorni tashme si nje zbutes rrobash me cmim te lire.

Uthulla mund te shtohet ne programin e shpelarjes dhe do te beje qe rrobat te zbuten pa pasur nevoje te kene arome te forte kimikatesh.

Uthulla eshte hipoalergjike dhe nuk shkakton probleme ne lekure sic ndodh me detegjentet me ngjyrues te cilet mund te kene kimikate me baze petrolium.

Uthulla eshte me pak e shtrenjte se cdo zbutes rrobash. Keshtu me uthullen e distiluar mund te kurseni para, pasi per cdo larje ju duhet vetem gjysem filxhan caji ta shtoni tek programi i shpelarjes qe rrobat te rrine te buta.

Uthulla ne cdo perdorim e le lavatricen te paster dhe largon aromat e keqija apo mbetjes nga kazani i brendshem qe mund te kene lene detergjentet apo zbutesin e thjeshte. shiko.news