Përplas.ja me komente e Rezarta Shkurtës me antikomunisten/ “Shkofshi pas Nexhmijes i madh e i vogël”

0
264

Largimi i Nexhmie Hoxhes nga kjo bote ka pasur shume reagime ne rrjetet sociale nga me te ndryshmet.Nje nga komentueset eshte dhe Megi Mane, mbesa e Muharrem Manes, një prej të shumtëve që është ekz. ekutuar nga regjimi komunist ka patur një përplasje të ashpër me Rezarta Shkurtën, nusen e Ermal Hoxhës, nipin e ish-diktatorit Enver Hoxha.

Teksa Shkurta kishte publikuar një dedikim për të ndjerën, të cilën e thërriste ‘nëna Mija’, mbesa e të ekzekutuarit Muharrem Mane ka gjetur nevojën të komentojë në këtë status shume te rende ndaj famijes Hoxha.

Duke mos gjetur hapësire, pasi Rezarta që publikoi momentet e ndjera të vazjës së saj Hera me stërgjyshe, Megi është drejtuar në inboksin e këngëtares me nje mesazh.

Ja biseda e plotë: