Po udhetonte me avion. Humb jeten 44 vjecari pasi ekuipazhi i kabinës deklaroi emergjencë në ajër

0
1887

Një burrë ka vdekur në bordin e një fluturimi ne Britani pasi nuk ndihej mirë në bord dhe ekuipazhi i kabinës deklaroi emergjencë në ajër

Anëtarët e ekuipazhit u perpoqen qe ta shpetonin 44-vjeçarin por pavarësisht përpjekjeve më të mira të stafit, ai ndërroi jetë .

Një pasagjer tha se: “Ishim rreth 40 minuta larg uljes i gjithë ekuipazhi i kabinës filloi të vraponte drejt sediljeve pas meje.Ne u munduam por nuk ja dolem dot edhe pse ekuipazhi i kabinës deklaroi emergjencë në ajër.

“Piloti erdhi për të na informuar se do të duhej të bënim një ulje emergjente për shkak të një incidenti mjekësor në bord. Ne u desh të ateronim me të gjitha dritat e kabinës sonë të ndezur dhe ishte shumë e frikshme sepse e dini se është mjaft e rrezikshme.

Te gjithe udhetaret qe ishin ne aeroplan u merziten nga kjo ngjarje por ne nuk mund te benim dot gje.