Rama uron Robert Ndrenikën, aktori i madh sot feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush…

0
84

Artisti i madh shqiptar, Robert Ndrenika sot feston ditëlindjen.Aktori i njohur që prej kohësh është krahu i djathtë i Partisë Socialiste sot feston 80-vjetorin e lindjes.

“Artisti i popullit”, Robert Ndrenika u lind me 10 janar 1942 në Tirane dhe sot bën më shumë gjysmë shekulli në skenë. ER-TV dhe kryeministri Rama i urojnë Robert Ndrenikës të bëhet edhe 100 vjeç, sa më shumë shëndet dhe lumturi në familje.