Rikthehen perseri lekundjet sizmike ne dy qytete ne Shqiperi.Ja ku ishte epiqendra

Perseri lëkundjet sizmike në vend tone Shqiperia po ndryshon cdo dite e me shume, brenda 15 minutave rregjistrohen dy lekundje te reja nje ne Kukes dhe nje lekundje tjeter ne Diber por pa pasoja lekundje te tilla jane normale dhe nuk kane asnje problem.Ndaj sizmologet thone qe nuk duhet te shqetesoheni keto ne boten e sizmiologjise jane normale dhe nuk kane probleme veten ne ato godina qe jane te dobta dhe kane strukturen me probleme ndaj mos u shqetesoni.

Lekundjet ishin me magnitud 4.5 te shkalles rihter dhe epiqendra ka qenë në fshatin Barrë të Kukësit.

Dhe termeti ne Peshkopi ishte me magnitudë 4.63 i shkallës rihter e ka pasur epiqendra ka qenë në fshatin Arrë-Mallë.