Rikthehen perseri reshjet e shiut dhe stuhite, ja moti si do te jete ne vijim

Ndryshon moti ne fundjave pritet reshje shiu ne te gjithe vendin dhe e diela do te jete me vranesira vende vende dhe ne zonat malore priten reshje te shpeshta shiu.

Do të jetë dita e diel ku moti do të jetë me diell dhe temperatura në rritje ndaj mund te vizitoni bregdetin.

Zonat malore 10-26 gradë celsius

Zona e ulët 12-30 gradë celsius.

Zona bregdetare 16-28 gradë celcius.

Por në fillim të javës serish moti do të mbetet i paqëndrueshem me vranësira dhe rreshje shiu në formen e stuhive. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë. Fundi i muajit qershor do të sjellë stinën e verës.