Rikthehet temperaturat e larta mbi 40 grade. Ja dita me e nxehte e muajit

0
4336

Rikthehet i nxehti afrikan ne vendin tone. Dita e premte pritet qe temperaturat te shkojne 42 grad.

Pritet qe nje ciklon afrikan dhe qytete qe do te jene me mbi 40 grade do te jete Elbasani, Durresi, Tirana, Berati. Ekspertet tregojne se keto dite te moshuarit duhet te rrine ne shtepi pasi mund te bej shume vape.

Temperaturat e nxehta jane normale ne muajin Korrik ndaj kjo fundjave pritet te jete ne kulmin e temperaturave te larta.

Pritet qe java qe vjet te jete serisht me temperatura te larta dhe ekspertet tregojne se pritet qe korriku te jete muaji me i nxehte i vitit.