Rritet numri i te prekurve ne Shqiperi.Ja sa shkon nurmi i tyre dhe ja ku jane vatrat e virusit

10 raste te reja jane konfirmuar se jane infektuar me koronavirus.Qyteti i Fierit duhet te futet ne karantine sa te qetesohet gjendja.Po ashtu dhe qyteti i Elbasanit.5 jane qytet qe kane qytetar me virus Tirana Elbasani Fieri Durresi Lushnje.

8 persona jane ne QSUT ndersa 25 jane ne shtepite e tyre te vetizoluar per te mos perhap virusin.Dhe numri shkon ne 33 persona te infektuar.

Jane dhe 177 persona qe presin te marrin pergjigjen ata jane te dyshuar se jane te infektuar por analizat do japin pergjigjen e sakte.

Ja qytetet qe jane te infektuarit.Tiranë 19 raste, Durrës 5 raste (njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë), Lushnje 1 rast, Elbasan 2 raste, Fier 4 raste, Rrogozhinë 2 raste .

Gjendja e tyre eshte normale dhe shpresojm te sherohen.

Menyra me e mire eshte qe te qendrojme ne shtepi dhe keshtu mund ta mposhtim virusin.