Sekuestrohen të tjera dokumenta ruse, ja plani i Vladimir Putin për të pushtuar Ukrainën brenda 2 javësh

Disa dokumente ruse të cilat janë sekuestruar së fundmi, tregojnë se presidenti Vladimir Putin ka planifikuar të pushtojë të gjithë Ukrainën brenda dy javësh.

Lufta e cila ka filluar rreth një javë më parë, ka agravuar në shumë qytete të Ukrainës. Forcat ruse kanë arritur që të mësyjnë në qytetet kryesore ukrainase, duke bombarduar, shkolla, spitale, madje dhe blloqe apartamentesh të banuara.

Kujtojmë se një autokolonë ushtarake ruse e gjatë më shumë se 40 milje është vendosur vetëm pak kilometra larg Kievit.

Burime të pakonfirmuara kanë raportuar më herët për një urdhër të presidentit rus Vladimir Putin, i cili supozohet të ketë thënë se kërkon marrjen e Kievit me çdo kusht deri të hënën.