Shoferen e ze gjumin ne makine shuhet familja me kater pjestar nga aksidenti I rende

SHBA-Një adoleshente nga Idaho e zuri gjumi në timon, duke e bërë atë të përzënë nga një shkëmb në një aksident që i mori jetën asaj, babait dhe dy vëllezërve dhe motres të saj të vogël.

Babai i divorcuar Calvin Miller, 36 vjeç, po merrte tre fëmijët e tij – Dakota, 17, Jack, 10 dhe Delilah, 8 – për të parë gjyshin e tyre por udhetimi ishte tragjik.

Policia konfirmoi të mërkurën se aksidenti tragjik ishte shkaktuar nga Dakota që ra në gjumë pas lodhjes nga udhëtimi 274 milje nje udhetim i gjate dhe i lodhshem.

“Dakota doli nga autostrada, duke goditur shekmbin, duke e dërguar automjetin në ajër”, thuhet në raportin e incidentit.

Automjeti goditi shkembinjt duke e kthyer automjetin me kokë poshtë në lumin Salmon.