Shqipëria preket nga stuhia/ Ja si parashikohet të jetë moti

0
64

Mbrëmjen e sotme një pjesë e territorit të vendit tonë do të përfshihet nga reshjet e dendura të shiut dhe stuhia që do të kulmojë nesër.Furtuna po vjen nga Jugu për të përfshirë më pas të gjithë vendin. Moti i keq që do të sjellë ulje të mëtejshme të temperaturave do të shoqërohet me erë të fortë.

Reshjet do të përfshijë brigjet e Italisë dhe Ballkanin Perëndimor duke sjellë rrebeshe shiu dhe stuhi. Po ashtu vendet e Rajonit të Balltikut dhe Europës Perëndimore paraqiten me mot të paqëndrueshëm, duke sjellë rrebeshe dhe dëborë.