Shqiptari i merr jeten te dashurit te gruas ne Itali diten e sotme

Policia italiane ka arrestuar një 47-vjeçar shqiptar, pasi ka vrarë një 52-vjeçar duke e goditur atë me thikë në qafë dhe në disa pjesë të tjera të trupit.

Sipas medieve italiane bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në zonë e quajtur via Borghesiana, në Itali.

Dyshohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur për shkaqe xhelozie, pasi dyshohet se 52 vjeçari kishte lidhje intime me gruan e shtetasit shqiptar.

Dhe ngjarja ka marre rrjedha dramatike.