Shqiptari lidh gruan me litar ne Itali qe te mos dal nga shtepia

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Itali ku mesohet se si nje emigrant shqiptar ka abuzuar ndaj partneres se tij. 31 vjecari nga shqiperia e ka lidjhur ne shtrat me litar duke e ndaluar qe ajo te dal nga shtepia. Ai e ka dashur qe kur te dal jasht partnerja e tij te rri brenda ne shtepi. Ngjarja ka ndodhur ne Firence Oltrarno.

E reja ka dal nga shtepia duke u zgjidhur dhe eshte arratisur nga shtepia dhe ka shkuar ne polici.

Ajo e ka denoncuar dhe policia ka shkuar ne vendngjarje dhe ka gjetur litarin qe partneri i saj e kishte lidhur.

31 vjecari eshte arrestuar nga policia per dhune ne familje. Ai kishte vite qe ushtronte dhune ndaj saj.